Pożar w kotłowni - Małachowo 23.10.2013r.

altW środę 23 października 2013r. ok. godziny 17:15 Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Śremie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Małachowie (gm. Dolsk).

Do akcji zadysponowane zostały następujące siły i środki:

609[P]23 Daf GBA – OSP Dolsk

609[P]22 Jelcz GCBA – OSP Dolsk

607[P]21 Mercedes GBA – OSP Masłowo

Do podarciu na miejsca zdarzenia strażacy zastali zadymioną piwnicą i palące się elementy w pomieszczeniu z kotłem centralnego ogrzewania. Chcąc dostać się do środka musieli użyć aparatów tlenowych i skierować jeden prąd wody w natarciu w miejsce ognia. Działania strażaków polegały ponadto na udzieleniu pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej, która z poparzeniami i objawami podtrucia została przetransportowana do śremskiego szpitala. Ta samą karetką przewieziono także kobietę, która nie ucierpiała bezpośrednio w zdarzeniu ale zasłabła w trakcie prowadzenia działań. Po ugaszeniu źródła ognia cała piwnicę oddymiono wentylatorem.

Miniatura jest zdjęciem poglądowym, nie pochodzi z miejsca zdarzenia.