Wypadek w Mełpinie - 25.10.2013r.

altW piątek 25 października 2013r. ok. godziny 8:55 Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Śremie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Mełpin – Kadzewo (gm. Dolsk).

Do akcji zadysponowane zostały następujące siły i środki:

601[P]21 Renault GBA – JRG Śrem

601[P]40 Renault SLRd – JRG Śrem

601[P]90 Mitsubishi SLRR – JRG Śrem

609[P]23 Daf GBARd – OSP Dolsk

Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali rozbite dwa samochody osobowe marki VW i Audi. Jak wynika z ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, kobieta kierująca VW Polo, 22-letnia mieszkanka gminy Dolsk jadąc z Mełpina w kierunku Śremu na prostym odcinku drogi poruszała się przeciwległym pasem ruchu i uderzyła w poruszające się z przeciwka Audi, którym kierował 55-letni mieszkaniec gminy Śrem. Mężczyzna nie odniósł obrażeń, natomiast do wyciągnięcia kobiety z samochodu strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego. 22-latka trafiła karetką do szpitala w Śremie z podejrzeniem złamania obu nóg.

Działania straży polegały ponadto na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów, kierowaniu ruchem drogowym oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych znajdujących się na drodze.