Odbiór nowego auta - Częstochowa 9.11.2013r.

altW dniu 9 listopada 2013 roku delegacja z OSP Dolsk udała się do Częstochowy do siedziby firmy Frank-Cars Sp. z o.o., po odbiór nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki FORD Transit.

Przybyłych na miejsce strażaków powitał dh Andrzej Jankowski Dyrektor Biura Wykonawczego OW ZOSP RP w Poznaniu, następnie Pan Wojciech Zyguła Dyrektor ds. Klientów Kluczowych firmy Frank-Cars Sp. z o.o. omówił warunki gwarancji i budowę oraz konstrukcję samochodów. Kolejnym punktem było praktyczne zapoznanie z samochodem jego budową i obsługą oraz wyposażeniem.

Nowe auto jest jednym z 21 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych do 3,5 tony dla jednostek OSP z terenu województwa wielkopolskiego. Zgodnie z uchwałą Prezydium ZOW ZOSP RP nr 70/12/2013 z dnia 31.07.2013r. nasza jednostka znalazła się na liście Ochotniczych Straży Pożarnych do otrzymania 80% dotacji na zakup nowego samochodu, ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w roku 2013r. Pozostałe 20% wartości samochodu jednostka OSP Dolsk otrzymała z dotacji Urzędu Gminy Dolsk.

Krótka charakterystyka pojazdu:

- napęd 4x2

- silnik o mocy 125 KM

- typ kontener

- wysokociśnieniowy agregat gaśniczy AWP 40/40 o wydajności 40 litrów na minutę przy ciśnieniu 40 atmosfer

- 200 litrowy zbiornik wody i 20 litrowy zbiornik środka pianotwórczego

- maszt oświetleniowy z dwoma reflektorami po 1000W każdy

- agregat prądotwórczy FOGO o mocy 2,8kW

- wciągarka o sile ciągu 4300kg

Nowy FORD zastąpi wysłużonego, pozyskanego w 1992r. z Holandii Mercedesa i przyczyni się w dużym stopniu do szybszego reagowania w sytuacjach alarmowych główne wypadkach drogowych oraz do podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców miasta i całej gminy.