Poświęcenie nowego auta - Poznań 16.11.2013r.

alt

W sobotę 16 listopada 2013r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się uroczystość przekazania samochodów strażackich i sprzętu (zestawów hydraulicznych oraz do ratownictwa medycznego) zakupionego w roku 2013 z dofinansowaniem Samorządu Województwa Wielkopolskiego, samorządu gminnego, Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Łącznie do jednostek OSP z Wielkopolski trafiło 21 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 32 zestawy ratownictwa technicznego oraz zestawy ratownictwa medycznego. W powiecie Śremskim nowy samochód trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Dolsku, a zestaw ratownictwa technicznego w postaci narzędzi hydraulicznych otrzymała jednostka OSP Książ Wlkp. Samochody oraz sprzęt pobłogosławił Jego Ekscelencja ks. arcybiskup Stanisław Gądecki w asyście prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Wielkopolskiego druha Stefana Mikołajczaka, księdza Romana Kubickiego - Kapelana Wojewódzkiego Strażaków oraz księdza Antoniego Janickiego - członka ZOW ZOSP RP .

Odbioru nowego auta dla OSP Dolsk dokonała delegacja w składzie:

- Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk – dh Henryk Litka

- Prezes OSP Dolsk – dh Andrzej Ratajczak

- Naczelnik OSP Dolsk – dh Błażej Burzyński

- dh Dariusz Ratajczak