Uroczyste przekazanie - Dolsk 17.11.2013r.

alt

W niedzielę 17 listopada 2013 r. na placu przed remizą OSP Dolsk odbyło się uroczyste przekazanie nowego auta strażackiego. W czasie uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk oficjalnie przekazał klucze do nowego wozu bojowego na ręce Komendanta Gminnego Związku OSP RP w Dolsku dh Andrzeja Ratajczaka.

Poświęcenia samochodu dokonał ksiądz Proboszcz Parafii w Dolsku Tomasz Buliński w asyście kapelana strażaków księdza Henryka Schwanke. Po części oficjalnej goście oraz mieszkańcy mieli okazje obejrzeć nowy wóz bojowy.

Ponadto strażacy przejechali przez miasto z włączonymi sygnałami prezentując nowy nabytek, który w znacznym stopniu zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców gminy, a strażakom usprawni działania prowadzone podczas akcji ratunkowych.

Nowy wóz bojowy to auto marki Ford Transit. Jest specjalnym, lekkim samochodem ratownictwa technicznego, przeznaczonym przede wszystkim do działań przy wypadkach drogowych. Pojazd wyposażony jest w wysokociśnieniowy agregat gaśniczy, 200 litrowy zbiornik wodny, maszt oświetleniowy, agregat prądotwórczy oraz wciągarkę. Zastąpi Mercedesa, który w OSP Dolsk służył od 1992 roku. Auto zostało zakupione w 80% ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a w 20% z dotacji Urzędu Gminy Dolsk.