Mercedes dla OSP Lubiatowo - 24.11.2013r.

alt

W niedzielę 24 listopada 2013 r. w Lubiatowie odbyło się przekazanie średniego samochodu pożarniczego marki „Mercedes”, który wcześniej pełnił swą służbę w dolskiej jednostce.

 W uroczystym przekazaniu samochodu udział wzięli:

- Burmistrz Miasta i Gminy – dh Henryk Litka

- Komendant M-G Związku OSP – dh Andrzej Ratajczak

- Naczelnik OSP Dolsk – dh Błażej Burzyński

członkowie OSP Lubiatowo oraz mieszkańcy sołectwa.

Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk przekazał klucze do Mercedesa naczelnikowi OSP Lubiatowo – dh Błażejowi Rzepka. Warto w tym miejscu przypomnieć, iż auto to trafiło do naszej gminy w 1992r. jako prezent od zaprzyjaźnionej holenderskiej gminy Peize. Jest to średni samochód gaśniczy ze zbiornikiem wodnym o pojemności 1,1m3 i autopompą obsługującą dwa szybkie natarcia.