110-lecie

Uroczystość odbyła się 17 maja 2009r. Oprócz licznie przybyłych strażaków w obchodach uczestniczyli: burmistrz Dolska Henryk Litka, burmistrz Książa Wielkopolskiego Teofil Marciniak, członek zarządu wojewódzkiego OSP, Grzegorz Marszałek, prezes powiatowy OSP, Grzegorz Niwiński, prezes gminny OSP Stanisław Porzucek, komendant powiatowy policji komisarz Piotr Leciejewski, a także ks. Henryk Schwanke, kapelan dolskich strażaków, ks. Piotr Kłosowski, proboszcz parafii pw. Michała archanioła w Dolsku, radni, szefowie jednostek organizacyjnych, organizacji społecznych i zakładów pracy z terenu gminy Dolsk. Byli strażacy z zaprzyjaźnionych jednostek. Obchody rozpoczęły się dziękczynną mszą świętą w intencji strażaków i ich rodzin, odprawioną przez księży Henryka Schwanke i Piotra Kłosowskiego. Następnie strażacy w uroczystym orszaku przeszli na plac przy remizie OSP. Pochód uświetniła strażacka orkiestra dęta z Książa Wielkopolskiego pod batutą Romana Ptaka. Na miejscu zainteresowani mogli obejrzeć wozy bojowe oraz sprzęt gaśniczy i ratowniczy.
W trakcie uroczystości odznaczono najbardziej zasłużonych strażaków. Odznakę za służbę w OSP otrzymali:

XXX lat - Wojciech Trybuś i Krzysztof Skiba

XXV lat - Andrzej Ratajczak, Sławomir Mikołajczak, Kazimierz Ratajczak i Błażej Burzyński

XX lat - Dariusz Ratajczak, Grzegorz Haremza i Maciej Haremza

XV lat - Artur Marciniak i Janusz Kwieciński

X lat - Krzysztof Norberciak, Mateusz Pucher, Maciej Wierzbiński, Henryk Litka, Sławomir Toniński, Krzysztof Gąsiorowski i Jarosław Burzyński

V lat - Maciej Nowicki, Łukasz Leciejewski, Damian Ratajczak, Łukasz Trybuś i Dariusz Nowicki
Odznaki „Strażak Wzorowy" otrzymali: Krzysztof Szyba, Maciej Szymański, Łukasz Leciejewski, Maciej Nowicki, Dariusz Nowicki, Damian Ratajczak, Mateusz Pucher i Łukasz Trybuś. Odznaczenia te przyznał zarząd powiatowy na wniosek zarządu gminnego OSP.

Medale za zasługi dla pożarnictwa przyznał zarząd wojewódzki. W tym roku w gronie wyróżnionych znaleźli się: Krzysztof Gąsiorowski, Krzysztof Kowalski, Damian Ratajczak, Łukasz Trybuś, Krzysztof Norberciak i Maciej Wierzbiński – brązowy medal, Janusz Kwieciński i Maciej Haremza – srebrny medal oraz Błażej Burzyński – złoty medal.

alt

alt 

alt

alt

alt

alt