12-08-2011 r. Wersja do wydruku  

Uroczystość nadania medali za długoletnie pożycie małżeńskie

 

 

 

 

 

 

11 sierpnia 2011 roku, Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk Henryk Litka, spotkał się z Jubilatami, świętującymi w tym roku 50. rocznicę pożycia małżeńskiego.

 

Witając przybyłych na uroczystość gości, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mirella Godawa złożyła wszystkim Jubilatom wyrazy szacunku i gratulacje doczekania tej jakże znaczącej rocznicy oraz życzyła dalszych, długich i pogodnych lat wspólnego życia, w jak najlepszym zdrowiu oraz spełnienia jeszcze tych zamierzeń, które dotąd nie zostały zrealizowane. W spotkaniu, zorganizowanym w ośrodku „Villa Natura” w Dolsku, udział wzięli także Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk Pani Liliana Lenarczyk-Żurczak, Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Dolsk Pani Janina Pawełczyk, Pani Maria Bednarska Z-ca Kierownika USC oraz Pani Daria Rosiak – Dyrektor Biblioteki Publicznej w Dolsku.

 

Burmistrz odznaczył Jubilatów medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, nadanymi przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, wręczył kwiaty, listy gratulacyjne oraz specjalnie przygotowane upominki - pozycje książkowe i albumy związane z miastem i gminą Dolsk wraz z maskotką – dolską kozą.

 

Uhonorowane pary małżeńskie to:

1.     Zofia i Wawrzyn Gajewscy

2.     Maria i Franciszek Krzyżaniak

3.     Teodora i Marian Kustosz

4.     Joanna i Ignacy Kwiecińscy

5.     Barbara i Jerzy Ławniczak

6.     Stefania i Kazimierz Majorczyk

7.     Regina i Jan Matuszczak

8.     Stefania i Henryk Owczarczak

9.     Teresa i Kazimierz Woźniak

 

Niespodzianką dla Jubilatów, która wzbogaciła obchody 50-lecia pożycia małżeńskiego był specjalnie przygotowany na tę okazję występ miejscowego chóru „Lutnia” obchodzącego w tym roku 110. rocznicę swojego istnienia.

 

Po części oficjalnej, przy wspólnym poczęstunku, wspominano czasy młodości dostojnych Jubilatów, lata wspólnego życia i wspólnych doświadczeń.

 

Pan Burmistrz, nawiązując natomiast do czasów obecnych, opowiedział o zmianach i największych inwestycjach, jakie czekają w najbliższych latach miasto i gminę Dolsk.

 

Na koniec wszyscy pozowali do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Materiał opracowała:

Mirella Godawa


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.