18-08-2006 r. Wersja do wydruku  

Spotkanie w sprawie gazyfikacji

 

 

 

 

 

 

W dniu 17 sierpnia 2006 r. odbyło się spotkanie z mieszkańcami Dolska w sprawie gazyfikacji miasteczka. Spotkanie prowadził Burmistrz Dolska Henryk Litka. W spotkaniu brali udział również przedstawiciele inwestora tj. Wielkopolskiej Spółki Gazownictwa w Poznaniu.

 

Na spotkaniu poinformowano, że wykonawca inwestycji rozpocznie swoje prace w ostatnich dniach sierpnia - planowane zakończenie inwestycji - listopad 2006 r.

 

Mówiono szczegółowo o sposobie wykonania inwestycji, o możliwościach i warunkach wykonania przyłączy do poszczególnych nieruchomości. Średni koszt przyłącza to ok. 1.200 zł. W tym czasie wykonane będą prace w całym Dolsku (do uzgodnienia pozostaje część ul. Polnej). Wszystkich zainteresowanych wykonaniem przyłącza gazowego do swojej nieruchomości prosi się o kontakt z Referatem Gospodarczym UMG Dolsk (pokój nr 16).

 

Po wykonaniu tych prac przyjdzie czas na poprawę nawierzchni ulic w Dolsku . Planuje się wykonanie nawierzchni z kostki brukowej na ul. Śremskie Przedmieście (wraz z położeniem kabla energetycznego „pod ziemią”).

 

Nową nawierzchnię uzyskała by też ul. Garncarska oraz ulice na Osiedlu Jaskółki. W planach jest też utwardzenie ulic na osiedlu domków wypoczynkowych.

 

Obecnie trwają zabiegi dotyczące dokończenia kanalizacji w Dolsku. Jest to absolutny priorytet dla władz samorządowych.

 

W tym samym dniu (17 sierpnia) odbyło się też spotkanie w sprawie gazyfikacji Drzonku, Masłowa i Kotowa. To spotkanie odbyło się w świetlicy wiejskiej w Drzonku. W tych miejscowościach również inwestycja wywołuje duże zainteresowanie. Prace potrwają od sierpnia do listopada 2006 r.


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.