03-07-2019 r. Wersja do wydruku  

„Kwartalnik Gminy Dolsk”

Nr 2 / lipiec 2019 r.

 

 

 

 

 

Wiosna nie była łaskawa, a jednak podczas „Koziego Jarmarku” na chwilę zajrzało do nas słońce. Choć było zimno, publiczność zjawiła się, by posłuchać i podziwiać występy najbliższych. Podczas tegorocznego festynu zaprezentowały się również grupy działające na terenie naszej gminy i zaproszeni goście.

 

Maj i czerwiec to także święta: rozpoczyna je Dzień Matki następnie jest Dzień Dziecka i Dzień Ojca. Relacje między najbliższymi nie zawsze są takie, jakimi byśmy chcieli. Posiadamy jednak jedną „dysfunkcję” – szybko zapominamy. Wystarczy jeden uśmiech, serdeczny uścisk czy kwiatek przyniesiony z rana. Ważne, żeby te codzienne rytuały, niby nic nie znaczące gesty, nigdy nie ustały. Te dni szczególnie były celebrowane przez nasze szkoły i przedszkole. Dzieci w różny sposób chciały podziękować za troskę i okazaną miłość.

 

Wiosna to także wzmożony sport – zaskakująca, stale zwiększająca się liczba uczestników XXV Memoriału im. J. Stryczyńskiego świadczy o tym, że lubimy aktywnie spędzać czas. W ten sposób została również uczczona pamięć po zmarłym nauczycielu.

 

Tradycyjnie już wakacje rozpoczęły Dni Ziemi Dolskiej „Wianki 2019”. Piękna pogoda, cudowni wykonawcy oraz uśmiechy na twarzach publiczności świadczą o tym, że impreza się udała. Wspaniały początek niech będzie zapowiedzią udanych wakacji, czego serdecznie życzymy.

 

Oto przed Państwem drugi numer naszego „Kwartalnika Gminnego”.

 

 

Udanej lektury

 

 

 

POBIERZ >>> „Kwartalnik Gminy Dolsk” - plik Plik PDFPDF


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.