08-01-2021 r. Wersja do wydruku  

„Kwartalnik Gminy Dolsk”

Nr 8 / styczeń 2021 r.

 

 

 

Drodzy Czytelnicy,

 

wydaje się, że jesień to najbardziej ponura pora roku – nic bardziej mylnego, zwłaszcza, jeśli w tym kwartale przypada Dzień Uśmiechu czy Dzień Życzliwości, który nagle zamienia się w cały miesiąc niesienia bezinteresownej pomocy. Czasami wystarczy jeden uśmiech, żeby poprawić komuś nastrój. Zarówno uczniowie szkół jak i podopieczni przedszkoli w naszej gminie wiedzą coś na ten temat.

 

Mimo ciągłej izolacji, lekcje prowadzone są w formie online, ale nie brakuje pomysłów. Niech dowodem na to będzie duża różnorodność Wydarzeń ze szkoły.

 

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w tradycyjnej formie nie odbyły się również wszystkie obchody dotyczące świąt patriotycznych. Uroczystości te ograniczyły się do mszy św. oraz do złożenia kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Ziemi Dolskiej, w celu upamiętnienia wszystkich poległych.

 

Natomiast w formie online, dzięki relacji na żywo, 11 listopada mogliśmy wspólnie odśpiewać Hymn Polski. 27 grudnia odbyła się transmisja Koncertu Pieśni Patriotycznej, owszem w sieci internetowej, ale liczba osób zaangażowanych w jego realizację była ogromna. Wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej im. J. Kusocińskiego w Dolsku, podopieczni Zespołu Przedszkoli w Dolsku oraz chór „Lutnia”.

 

Przed nami Nowy Rok 2021. Niech przyniesie radość i satysfakcję z realizacji wszelkich planów i zamierzeń. Niech to będzie wyjątkowy czas.

 

 

Udanej lektury

 

 

>>> POBIERZ <<<

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.