14-01-2021 r. Wersja do wydruku  

Komunikat dotyczący szczepień przeciwko COVID-19

 

 

 

Informujemy, że w związku z rozpoczęciem realizacji Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 na terenie gminy Dolsk utworzony został punkt szczepień:

 

Przychodnia Zespołu Lekarza Rodzinnego „Familia” w Dolsku

ul. Śremskie Przedmieście 32

 

Kontakt w sprawie szczepień pod numerem telefonu: 61 28 25 837 lub 61 28 43 102.

 

Od dnia 15 stycznia br. przyjmowane są zgłoszenia osób powyżej 80. roku życia, natomiast od 22 stycznia br. zarejestrować się będą mogły również osoby powyżej 70. roku życia.

 

Jednocześnie osoby mieszkające na terenie gminy Dolsk, niemające możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień, mogą kontaktować się w sprawie transportu pod numerem telefonu: 61 28 25 426.

 

 

 

Jak zarejestrować na szczepienie przeciw COVID-19

 

 

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

 

Możesz to zrobić sam lub może zapisać Cię ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

 

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie - jeśli podałeś numer telefonu - otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

 

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

 

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

 

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

 

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

 

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

 

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są pod adresem >>> https://www.gov.pl/...

 

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

 

4. Wyślij SMS na numer 664 908 556

 

Wyślij SMS na numer 664 908 556 o treści: SzczepimySie.

 

Jeśli masz co najmniej 70 lat, od 22 stycznia możesz zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19 przez SMS, pod numerem 664 908 556. System pokieruje Cię krok po kroku: najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

 

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

 

Rejestracja SMS jest przeznaczona dla osób z grupy 70+. Jeżeli do niej nie należysz, możesz zgłosić chęć zaszczepienia na stronie https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/.

 

Instrukcja rejestracji na szczepienie przez SMS >>> https://www.gov.pl/...

 

 

 

Ostatnia aktualizacja: 28 stycznia 2021 r.


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.