07-10-2009 r. Wersja do wydruku  

50-lecie pożycia małżeńskiego

 

 

 

 

 

 

6 października 2009 roku, Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk Henryk Litka, spotkał się z Jubilatami, świętującymi w tym roku 50-lecie pożycia małżeńskiego.

 

Witając przybyłych na uroczystość gości, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mirella Godawa złożyła wszystkim Jubilatom wyrazy szacunku i gratulacje doczekania tej jakże znaczącej rocznicy oraz życzyła dalszych, długich i pogodnych lat wspólnego życia, w jak najlepszym zdrowiu oraz spełnienia jeszcze tych zamierzeń, które dotąd nie zostały zrealizowane. W spotkaniu, zorganizowanym w Sali „Maxima” w Dolsku, udział wzięli także Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk Pani Liliana Lenarczyk-Żurczak, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Dolsk Pan Zbigniew Kierzkowski, Pani Maria Bednarska Z-ca Kierownika USC.

 

Burmistrz odznaczył Jubilatów medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, nadanymi przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, wręczył kwiaty, listy gratulacyjne oraz specjalnie przygotowane pozycje książkowe upamiętniające przypadającą w tym roku 650. rocznicę nadania praw miejskich miastu Dolsk.

 

Uhonorowane pary małżeńskie to:

1.     Teresa i Jakub Baraniak

2.     Urszula i Zygmunt Ciachowscy

3.     Regina i Edward Grzegorek

4.     Teresa i Edward Mućka

5.     Maria i Edmund Ruszkowscy

6.     Salomea i Henryk Ostrowscy

7.     Urszula i Franciszek Gościniak

8.     Sabina i Leszek Jurga

9.     Maria i Marian Gbiorczyk

 

Niespodzianką dla Jubilatów, która wzbogaciła obchody 50-lecia był specjalnie przygotowany na tę okazję występ przedszkolaków z Przedszkola Stokrotki w Dolsku.

 

Po części oficjalnej, przy wspólnym poczęstunku, wspominano czasy młodości, lata wspólnego życia i wspólnych doświadczeń. Następnie Burmistrz przedstawił najważniejsze wydarzenia mijającego roku związane z obchodami 650–lecia Dolska oraz opowiedział o najważniejszych inwestycjach i planach na najbliższe lata. Na koniec, wszyscy uczestnicy spotkania, stanęli do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.