01-02-2010 r. Wersja do wydruku  

Koncert kolęd

 

 

 

 

 

 

W niedzielę 31 stycznia 2010 roku o godz. 1600 w Sali widowiskowej w Dolsku odbył się piękny koncert kolęd w wykonaniu chóru Corda Cordi.

 

Okres świąt Bożego Narodzenia powoli odchodzi w zapomnienie – wczorajsze popołudnie pozwoliło nam powspominać te rodzinne, pełne ciepła i wzajemnej życzliwości chwile.

 

Chór Corda Cordi powstał przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Śremie w roku 2002.

 

Od początku istnienia chórem dyryguje Pani Agnieszka Panas – absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu.

 

Chór, którego głównym celem powstania było ubogacenie liturgii mszy świętych i innych uroczystości parafialnych, stosunkowo szybko dał się poznać także poza swoim lokalnym środowiskiem.

 

W roku 2006 śpiewał podczas mszy św. w katedrze poznańskiej transmitowanej przez Radio Emaus, rok później zdobył I miejsce w XIII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. W roku 2008 w Toruniu w III ogólnopolskim Konkursie Chóralnym „Musica Sacra-Ars Liturgica” chór Corda Cordi wyśpiewał III miejsce.

 

Ostatni sukces to „Brązowe pasmo” zdobyte 16 stycznia 2010 roku w V Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie.

 

W skład chóru wchodzą osoby z różnych środowisk: nauczyciele, urzędnicy, przedsiębiorcy – ludzie, których łączy przekonanie, że w zabieganiu współczesnego świata warto znaleźć czas dla Boga i drugiego człowieka.

 

Koncert zorganizowali Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Dolsk oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dolsku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.